#بیت_کوین از 4400 دلار گذشت.

پول رمزگذاری شده یا CryptoCurency# یکی از پدیده های جدید #اقتصاد است که از پیشرفتهای #فناوری آی تی و #اینترنت حاصل شده است.
همانطور که در جهان بر روی سایر انواع #نقدینگی معامله و #بورس بازی صورت می گیرد. بر روی پولهای رمزگذاری شده یا همان #کریپتوکارنسی ها هم سوداگری و معامله می شود.
یکی از انواع معروف کریپتوکارنسی ها بیت کوین است که در طی مرداد تا شهریور امسال افزایش قیمت بالایی داشته و سود خوبی را نصیب سرمایه گذاران کرده است.
بهای هر بیت کوین که در ابتدای سال جاری میلادی فقط 1000 دلار بود با طی مسیر رشد خوبی به 3600 دلار در اواسط مرداد رسید اما این پایان راه نبود به نحوی که این رشد ادامه پیدا کرد و امروز بیت کوین قیمت 4490دلار را هم تجربه کرد.
#شبا_جعفری چارتیست گلدمن ساخس که پیشبینی قیمت 4800 دلار را برای بیت کوین کرده بود الان به یک کارشناس مالی مشهور تبدیل شده است چرا که پیشبینی وی تا حد زیادی محقق شده و در آستانه تحقق کامل است.
هر چند #مقررات و محدودیتهای مالی جدیدی در اقصی نقاط جهان علیه بیت کوین  و سایر کریپتوکارنسی ها خصوصا از جهت #پولشویی وضع می شود و اتهاماتی هم مطرح شده است. اما #حجم_معاملات این نوع پول روزانه حدود 177میلیارد دلار است که حدود 80 میلیارد دلار آن فقط به بیت کوین اختصاص دارد. رشد سریع در کنار حجم بالا، این بازار را به عنوان یک بازار مالی جذاب مطرح کرده است. در بین سایر انواع کریپتوکارنسی های بازار مارکت کپ ( Market Cap ) دیلی ترانسکشن (Daily Transaction ) و مانی ساپلای (Money Supply ) از اهمیت و حجم بازار بالایی برخوردارند.
تغییر قیمت این پولهای رمزنگاری شده در سال 2017 نیز در به ترتیب زیر بوده است:
Market Cap: از 5 دلار به 80 دلار
 Daily Transaction : از 165000 دلار به 196000 دلار
Money Supply: از 16 میلیون دلار به 16.5 میلیون دلار
کورش بهشتی گرمی

/ 0 نظر / 48 بازدید